21

22Benešov nad Ploučnicí

Městečko Benešov nad Ploučnicí je známé především díky zámeckému komplexu, který je národní kulturní památkou. V blízkém okolí lze podniknout pěkný výlet na zříceninu hradu Ostrý. Zdatnější turisté se mohou z Benešova vydat po značené stezce až na rozhlednu Sokolí vrch, odkud je za dobrého počasí velmi pěkný výhled do Děčínské kotliny. Pak je možné se vrátit zpět až na Starou Olešku.

Labský kaňon

Přerásnou přírodní rezervaci Labský kaňon si můžete projít pěšky po hřebenech skal, projet cyklostezkou na kole nebo proplout výletní lodí po řece Labi. Výjimečným zážitkem je plavba na člunu, který si můžete zapůjčit od vodácké agentury v Děčíně.

Benešov nad Ploučnicí

The small town Benešov nad Ploučnicí is famous thanks to the castle complex that is the national cultural monument. In the neighborhood you can go on trip to the Ruin Castle Ostrý. The fit tourists can go from Benešov to the Sokolí vrch observation tower from where is the amazing view to the Děčín hollow. Then you can go back to Stará Oleška.

Elbe canyon

You can visit magnificent nature reserve Labský kaňon (the Elbe canyon) on foot through mountain ringe, by bike on cycle tracks or by boat trip. The extraordinary experience is the boat trip (you can hire the boat through the boating agency in Děčín).