RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONECH ČESKÉ ŠVÝCARSKO A ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

NAPLÁNUJTE SI PĚKNÝ VÝLET PŘI POBYTU U NÁS:

Děčínský zámek

Děčín a děčínský zámek

CO JE TU ZAJÍMAVÉHO:

Město Děčín je největší kulturní i správní centrum celého regionu. Je místem, kde se sbíhají všechny myslitelné cesty, ať už přijedete autem, vlakem, lodí, na kole nebo dorazíte pěšky. Ale co je hlavní, je pokladnicí zajímavých historických památek a přírodních zajímavostí. Je též branou do Národního parku České Švýcarsko. Jedinečný krajinný charakter dávají Děčínu vysoké pískovcové skály, mezi nimiž se klikatí největší řeka České republiky - Labe. Na jedné z těchto skal se tyčí monumentální děčínský zámek, na skále druhé, přímo proti zámku se skví Pastýřská stěna s turistickou restaurací v podobě romantického hrádku.

Při návštěvě Děčína nemůžete opomenout návštěvu zámku. Nejde jen o zámecké interiéry, které byly kompletně zrestaurovány, ale zajímavá je zejména vyhlídková Růžová zahrada s glorietem, kde se v letních měsících pořádají pěkné kulturní akce. Též jižní zámecké zahrady s nově vysazenými vinicemi jsou atraktivní. Pro chvíle odpočinku je příhodné sestoupit podzámčím do rozsáhlého zámeckého parku, který navazuje na přístaviště výletních lodí.

Pod zámkem najdete rovněž galerii výtvarného umění, kavárničky a restaurace. V přízemí nové futuristické budovy městské knihovny, která stojí hned vedle Tyršova mostu, najdete dobře vybavené informační centrum pro turisty. Zde se dozvíte, co všechno je v Děčíně aktuálně k vidění. Z toho nejzajímavějšího je to ZOO, muzeum, několik pěkných kostelů a pochopitelně skalní vyhlídky v okolí. A pokud máte rádi i trochu adrenalinu, pak můžete vyzkoušet výstup jištěnou ferratou z Labského nábřeží na vrchol Pastýřské stěny.

POPIS TRASY:

Výlet po Děčíně doporučujeme začít v infocentru městské knihovny, které se nachází u Tyršova mostu. Zde obdržíte mapku s vyznačením hlavních zajímavostí. V ulicích města jsou instalovány turistické rozcestníky, které vás dovedou k vybranému cíli. Na Labském nábřeží je k dispozici půjčovna, kde si můžete pronajmout kolo a vydat se na zajímavý výlet po labské nebo ploučnické cyklostezce. Dokonce si můžete půjčit i raft (nutno objednat předem) a projet městem vodní cestou.

VZDÁLENOSTI:

Tyršův most - Dlouhá jízda - děčínský zámek (a zpět)2 km
Tyršův most - Pastýřská stěna (převýšení) - ZOO - Podmokly - Labské nábřeží3km
Tyršův most - rozhledna Velký Chlum (a zpět)11km
Děčín - Benešov - Děčín (cyklostezka)22 km
Děčín - Dolní Žleb (na raftu)10 km

UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ:

Mapu zvětšíte kliknutím na odkaz.

Děčín Děčín Děčín Děčín Děčín

Foto: Martin Zíka

ZAVŘÍT PLÁNOVAČ VÝLETŮ