RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONECH ČESKÉ ŠVÝCARSKO A ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

NAPLÁNUJTE SI PĚKNÝ VÝLET PŘI POBYTU U NÁS:

Benešov nad Ploučnicí

Benešov nad Ploučnicí a okolí

CO JE TU ZAJÍMAVÉHO:

Benešov nad Ploučnicí je údolní městečko na soutoku Ploučnice a Bystré. Jeho největší turistickou atrakcí je Horní a Dolní zámek s historií sahající do 16. století. Tento komplex několika objektů je ukázkou saské renesance. Pro návštěvníky jsou připraveny čtyři prohlídkové okruhy. K zámeckému komplexu přiléhá kostel Narození panny Marie. Dominantou benešovského náměstí je Mariánský sloup.

Pěkný výhled na celé městečko poskytuje Ploučnická vyhlídka nacházející se v protějším kopci za řekou. Nedaleko od Benešova se nachází zřícenina hradu Ostrý stojící na vysokém ostrohu nad Ploučnicí. Směrem na Merboltice můžete navštívit rozhlednu Kohout a Strážný vrch. U Merboltic se nachází též přírodní rezervace Kamenná Hůrka (suťové pole). V obci Merboltice objevíte zachovalé památkově chráněné hrázděné a podstávkové domy.

POPIS TRASY:

Do Benešova nad Ploučnicí se dostanete z Děčína pohodlně vlakem a nebo na kole po cyklostezce vedoucí podél říčky Ploučnice. Zámecký areál se nachází v bezprostřední blízkosti náměstí (naproti radnici). Na Ploučnickou vyhlídku vede žlutá turistická značka, která se napojuje na modrou trasu s rozhlednami Kohout a Strážný vrch (z rozcestí Havraní lze sestoupit na železniční zastávku v Horní Polici. Po žluté turistické trase lze dojít z Benešova přes kopec do Huntířova a dále až k pensionu Rosalka.

VZDÁLENOSTI:

Děčín - Benešov (cyklostezka)11 km
Benešov - Ploučnická vyhlídka (a zpět)2,5 km
Benešov - hrad Ostrý (a zpět)6 km
Benešov - Kohout (rohledna) - Merboltice - Strážný vrch (rozhledna) - Havraní - Horní Police20 km
Benešov - Brložec - Františkův vrch (větrný mlýn) - Sokolí vrch (rozhledna) - Huntířov - Stará Oleška15 km

UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ:

Mapu zvětšíte kliknutím na odkaz.

Benešov n. Pl. Benešov n. Pl. Benešov n. Pl. Benešov n. Pl.

Foto: Martin Zíka

ZAVŘÍT PLÁNOVAČ VÝLETŮ