RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONECH ČESKÉ ŠVÝCARSKO A ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

NAPLÁNUJTE SI PĚKNÝ VÝLET PŘI POBYTU U NÁS:

Cykloturistika na Děčínsku

Cyklotrasy v našem okolí - Děčínsko

CO JE TU ZAJÍMAVÉHO:

Výčet zajímavostí, které můžete potkat na cyklovýletě v našem regionu, by byl nezměrný. V podstatě lze říci, že ke všem výletním cílům, které zde již byly uvedeny, se dostanete i na kole. Proto zde spíše uvedeme několik tipů na cyklovýlety v okolí pensionu Rosalka. Užitečné je vědět, že cyklotrasy jsou značené kvalitně podle čísel (v terénu oranžovými značkami - platí pro Česko) a všechny je najdete na turistické mapě portálu mapy.cz. Všechny níže uvedené trasy lze absolvovat na trekových i horských kolech. Pokud nemáte vlastní kola, tyto si můžete zapůjčit za poplatek v Děčíně nebo v Krásné Lípě (též elektrokola).

LABSKOU STEZKOU a PŘES ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO (70 km)
Jedná se o vydatný výlet krásnou krajinou obou národních parků. Začínáme v Děčíně u Tyršova mostu a jedeme po mezinárodní tzv. Labské cyklostezce po levé straně kaňonu řeky až k mostu v Bad Schandau (přejedeme most a pokračujeme do městečka). Projedeme do Křinického údolí (Kirnitzsch). Držíme se stále podél říčky až z hraničnímu přechodu Zadní Jetřichovice. Zde se napojíme na trasu 3030, která nás zavede pod Mezní Louku. Od rozcestí pokračujeme vlevo po trase 21 přes Vysokou Lípu do Jetřichovic a dále přes Všemily do cíle v České Kamenici (zbyde-li nám dost sil, odtud se můžeme vrátit na Starou Olešku).

VYHLÍDKY DĚČÍNSKÉ VRCHOVINY (65 km)
Je to skutečně vydatná horská cyklotůra, která nás ale odmění nádhernými zážitky. Od Tyršova mostu v Děčíně jedeme nejprve přes Podmokly silnicí č.13 změrem na Teplice, ale záhy odbočíme vpravo směr Bělá po cyklotrase č. 3017. Ta nás vyvede (stále do kopce) do obce Sněžník a dále na rozcestí k Vysokému Sněžníku. Za pěkného počasí se vyplatí vyšlápnout po trase č. 3017A až k rozhledně s restaurací. Po návratu na rozcestí pokračujeme cyklotrasou č. 23 k Turistické chatě v Tisé, kde si můžeme u vstupní pokladny zamknout kola a projít si Tiské stěny. Pak opět dojedeme na rozcestí pod Sněžníkem a odbočíme vlevo směrem na Děčín. V ostré zatáčce (Sněžník celnice) zahneme vlevo a po překročení státní hranice následujeme žlutou značku vpravo. Stále se držíme silničky podél potoka a odměnou nám bude dlouhý sjezd do obce Cunnersdorf. Zde je potřeba odbočit kousek do kopce vpravo a dále po silnici sjíždímě do obce Krippen až k labi, kde se napojíme na Labskou cyklostezku směřující do Děčína.

OKRUH POD LUŽICKÝMI HORAMI (45 km)
tentokráte vyrazíme na kole rovnou od penzionu směrem k rybníku, u kterého odbočíme po žluté trase do údolí potoka Olešničky. Dojedeme na silnici, kde se dáme vlevo a na první křižovatce v obci Janská vpravo. Silnice nás dovede do České Kamenice, odkud jedeme vlevo po cyklotrase č. 3052 přes Kunratice, Lipnici a Studený do Chřibské (restaurace, muzeum). Dál po téže trase jedeme do Horní Chřibské a zde odbočíme vpravo na cyklotrasu č. 211 do Kytlic a odtud po silničce vpravo (trasa č. 21) se vrátíme po proudu říčky Kamenice až do České Kamenice (do pensionu se vrátíme stejnou trarou nebo můžeme vyzkoušet variantu přes Srbskou Kamenici a Novou Olešku).

UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ:

Mapu zvětšíte kliknutím na odkaz.

cykloturistika cykloturistika cykloturistika cykloturistika cykloturistika

Foto: Martin Zíka

ZAVŘÍT PLÁNOVAČ VÝLETŮ