RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONECH ČESKÉ ŠVÝCARSKO A ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

NAPLÁNUJTE SI PĚKNÝ VÝLET PŘI POBYTU U NÁS:

Národní přírodní rezervace Kaňon Labe a vyhlídka Belveder

CO JE TU ZAJÍMAVÉHO:

S úchvatným pískovcovým kaňonem, kudy protéká největší česká řeka Labe, se můžete seznámit různými způsoby - na kole, na lodi i pěšky. Úsek dlouhý 12 až 15 km lze absolvovat po obou stranách hlubokého údolí (různé varianty tras). Doporučujeme vyrazit po mezinárodní turistické trase E3 (naučná stezka horní pasáží). Ve všech případech vás čekají nádherné výhledy na skalní masivy tyčící se nad řekou i návštěva zajímavých památek, jako je například vyhlídka Labská stráž u Děčína.

Pokud se rozhodnete pro trasu lodí nebo na kole, určitě se nezapomeňte zastavit v obci Dolní Žleb a nebo ve Hřensku. Zde si můžete výlet zpestřit návštěvou Divoké a Tiché soutěsky. Půjdete-li po červené turistické značce, doporučujeme vám plavbu parníkem z Děčína do Hřenska a odtud vyrazit proti proudu řeky, vystoupat soutěskou Suché Kamenice na Labskou stráň s vyhlídkovou restaurací Belveder a dále pokračovat horní pasáží nad kaňonem. Cestou je několik skalních vyhlídek, z nichž nejzajímavější je Kvádrberk (v závěru trasy) poskytující panoramatický výhled na město Děčín.

POPIS TRASY:

Pokud chcete zažít opravdové dobrodružství, můžete si v Děčíně zapůjčit člun nebo raft (nutno objednat s předstihem) a nejhezčí část řeky splout v úseku Děčín - Schmilka. Zpět se vrátíte na kole či vlakem nebo vám zajistíme odvoz (v recepci našeho penzionu).

VZDÁLENOSTI:

Děčín - Schmilka (plavba na člunu)15 km
Hřensko - Děčín (pěšky)16 km
Bad Schandau - Děčín (na kole)23 km
Čertova Voda - Děčín (pěšky)7 km
Dolní Žleb - Čertova Voda (pěšky)4 km

UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ:

Mapu zvětšíte kliknutím na logo MAPY.CZ

Přírodní rezervace Kaňon Labe Přírodní rezervace Kaňon Labe Přírodní rezervace Kaňon Labe Přírodní rezervace Kaňon Labe

Foto: Martin Zíka

ZAVŘÍT PLÁNOVAČ VÝLETŮ