RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONECH ČESKÉ ŠVÝCARSKO A ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

NAPLÁNUJTE SI PĚKNÝ VÝLET PŘI POBYTU U NÁS:

Národní park České Švýcarsko

CO JE TU ZAJÍMAVÉHO:

Národní park České Švýcarsko patří mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice, a to zejména díky romantické přírodě, v níž dominují skalní pískovcové masivy. Na rozsáhlém území najdete skalní věže a brány, hluboké kaňony s říčkami a potoky, skalní hrádky a četná vyhlídková místa. Turistickým magnetem je Pravčická brána u Hřenska, ale za návštěvu určitě stojí i mnohá další méně proslulá místa, jako je Pavlínino údolí u Jetřichovic, okolí Brtnického hrádku, Kyjovské údolí nebo Černá brána.

Nádherné výhledy na skály poskytují rozhledna v Janově a Tanečnice u Mikulášovic. Adrenalinovým zážitkem je výstup na Mariinu vyhlídku u Jetřichovic nebo na hrádek Šaunštejn u Vysoké Lípy. Navštívit můžete Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě, kde je interaktivní expozice s podrobnými informacemi o celém regionu. Zde je možné zakoupit pěkné regionální výrobky jako suvenýry.

POPIS TRASY:

Kromě značených pěších turistických tras je v Českém Švýcarsku též síť cyklotras různé obtížnosti. Trasy najdete na webu www.mapy.cz nebo v turistických mapách, které lze zakoupit v infocentrech. V první zóně národního parku není dovoleno pohybovat se mimo vyznačené stezky.

VZDÁLENOSTI:

Hřensko - Janov (rozhledna) - Soutěsky (lodičky) - Hřensko12 km
Jetřichovice - Studenec (rozhledna) - Líska10 km
Brtníky - Brtnický hrádek - Kyjov - Krásná Lípa15 km
Mikulášovice - Tanečnice (rozhledna) - Wachberg - Weifberg - Brtníky20 km
Mezná - Malá Pravčická brána - Skalní kaple - Jetřichovice9 km

UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ:

Mapu zvětšíte kliknutím na logo MAPY.CZ

NP České Švýcarsko NP České Švýcarsko NP České Švýcarsko NP České Švýcarsko

Foto: Martin Zíka

ZAVŘÍT PLÁNOVAČ VÝLETŮ