RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONECH ČESKÉ ŠVÝCARSKO A ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

NAPLÁNUJTE SI PĚKNÝ VÝLET PŘI POBYTU U NÁS:

Vyhlídky u České Kamenice a Bratrské oltáře

CO JE TU ZAJÍMAVÉHO:

Městečko Česká Kamenice bylo díky zachovalé historické architektuře vyhlášeno městskou památkovou zónou a v roce 2005 získalo titul „Historické město“. Nachází se zde 36 objektů s atributem kulturní památka. Pěkné je zejména náměstí s historickou zástavbou a kašnou, které je výchozím místem na skalní vyhlídky v okolí a k Bratrskému oltáři. Z místních památek za návštěvu stojí zejména areál poutní kaple Panny Marie, kde se konají mše i koncerty.

Z vyhlídek v okolí České Kamenice, které mají podobu čedičové vyvřeliny (Jehla), pískovcové skály (Tell-Platte, Ponorka) nebo kopce s rozhlednou a zříceninou hradu (Zámeký vrch) je vidět zejména samotné město a dále pak nádherné pasáže krajiny Českého Švýcarska a Lužických hor. V letních měsících se nabízí osvěžení na místním přírodním koupališti (přímo na trase) a nebo v minipivovaru, který nabízí několik druhů lahodných piv a pálenky.

POPIS TRASY:

Modrá turistická trasa začíná přímo na náměstí a vede nejprve do kopce městem a posléze lesem. Po výstupu na vyhlídku Jehla pokračujeme dále po modré až k poutnímu místu Bratrské oltáře s křížovou cestou v podobě nedávno zrekonstruovaných obrazů vtesaných do skály. Zde se napojíme na žlutou značku (vrátíme se kousek zpět) a následují další pískovcové vyhlídky. Žlutá trasa nás dovede okruhem kolem koupaliště zpět do České Kamenice. Na náměstí se můžeme osvěžit v restauraci a pokračovat opačným směrem po zelené na Zámecký vrch a zpět.

VZDÁLENOSTI:

Česká Kamenice - Jehla - Bratrské oltáře - Česká Kamenice (vyhlídkový okruh)5 km
Česká Kamenice - Zámecký vrch (a zpět)5 km

UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ:

Mapu zvětšíte kliknutím na logo MAPY.CZ

Česká Kamenice Česká Kamenice Česká Kamenice Česká Kamenice Česká Kamenice

Foto: Martin Zíka

ZAVŘÍT PLÁNOVAČ VÝLETŮ