RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONECH ČESKÉ ŠVÝCARSKO A ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

NAPLÁNUJTE SI PĚKNÝ VÝLET PŘI POBYTU U NÁS:

Údolí říčky Kamenice a Dolský mlýn

CO JE TU ZAJÍMAVÉHO:

Dolský mlýn nedaleko Jetřichovic v Českém Švýcarsku patří k dalším často navštěvovaným pohádkovým místům našeho regionu. Nachází se v hlubokém kaňonu říčky Kamenice a díky atmosféře, která vzniká souzněním monumentální ruiny mlýna s řekou a okolními skalami, je oblíbeným objektem filmařů. V posledních letech zde probíhají šetrné konzervátorské práce. Díky tomu se celý areál postupně stává příjemným turistickým místem, i přes všechna dávná dramata, která se zde odehrála.

Od Dolského mlýna se můžete vydat po turistické stezce do čtyř směrů. Zážitek vás čeká, ať vyrazíte kterýmkoli z nich. Cestou potkáte kromě skal četné sakrální kamátky (křížky a kapličky), vyhlídková místa a zejména tradiční lidovou architekturu zdejšího kraje, kterou tvoří podstávkové a hrázděné domy. Pokud se vydáte směrem k Vysoké Lípě, zkuste navštívit vyhlídku Na Zámečku. Ta ale leží mimo turistickou trasu.

POPIS TRASY:

K Dolskému mlýnu se nejpohodlněji dostanete údolím potoka Jetřichovická Bělá po žluté turistické trase z Jetřichovic. Od mlýna můžete pokračovat po zelené trase do Srbské Kamenice a nebo po modré do Vysoké Lípy (strmý výstup skalní úžlabinou). Patříte-li mezi zdatné turisty, pak můžete vyzkoušet naučnou stezku „Růžová“ vedoucí přes vyhlídkový Pastevní vrch a z ní odbočit na vrchol dominanty celého kraje nesoucí název „Růžovský vrch“.

VZDÁLENOSTI:

Jetřichovice - Dolský mlýn (a zpět)8 km
Jetřichovice - Dolský mlýn - Růžová12 km
Naučná stezka Růžová (okruh)12 km
Vysoká Lípa - Dolský mlýn - Srbská Kamenice6 km

UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ:

Mapu zvětšíte kliknutím na logo MAPY.CZ

Dolský mlýn Dolský mlýn Dolský mlýn Dolský mlýn

Foto: Martin Zíka

ZAVŘÍT PLÁNOVAČ VÝLETŮ