RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONECH ČESKÉ ŠVÝCARSKO A ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

NAPLÁNUJTE SI PĚKNÝ VÝLET PŘI POBYTU U NÁS:

Jetřichovické skalní město

CO JE TU ZAJÍMAVÉHO:

Jetřichovice jsou malá obec v srdci Českého Švýcarska s dlouhou rekreační a turistickou tradicí. Jsou rozcestníkem turistických cest vedoucích na vrcholky skal i do hlubokých údolí. Návštěvníkům je k dispozici dobře vybavené informační centrum na návsi. K největším atrakcím v okolí bezpochyby patří vyhlídkový altán na Mariině skále, kam vedou schody skalní rozsedlinou a výstup je mírným adrenalinovým zážitkem.

Nádherné výhledy do lesnaté krajiny poskytují také Vilemínina stěna a Rudolfův kámen (Ostroh). V lesích kolem Jetřichovic si můžete zvolit různě dlouhé poznávací okruhy. Počítejte s tím, že se ocitáte v divočině národního parku České Švýcarsko, která neoplývá četností služeb pro turisty, takže je dobře mít s sebou svačinu a zejména kvalitní turistickou obuv. Pokud ale vyhledáváte romantické přírodní kouty, pak se ocitnete ve svém živlu.

POPIS TRASY:

Z Jetřichovic vede červená turistická cesta písečným terénem záhy strmě do kopce a po vystoupání cca 200m převýšení si můžete odpočinout na Mariině skále. Cesta je fyzicky celkem náročná a místy exponovaná, ale zvládne ji každý turista v dobré kondici. Speciální vybavení není třeba. Dále po červené trase dojdete k odbočce na Vilemíninu stěnu, kam určitě stojí zajít. Cesta vede dál zvlněným skalnatým terénem k vyhlídce Rudolfův kámen a k rozcestníku Pohovka, kde se můžete rozhodnout, zda absolvujete malý (odbočka na zelenou) nebo velký okruh (dál po červené trase k rozcestníku a odtud po modré trase kolem skalní kaple zpět do Jetřichovic).

VZDÁLENOSTI:

Jetřichovice - Mariina skála (a zpět - strmý výstup)3 km
Jetřichovice - Mariina skála - Pohovka (malý okruh)8 km
Jetřichovice - Mariina skála - Skalní kaple (velký okruh)10 km

UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ:

Mapu zvětšíte kliknutím.

Jetřichovice Jetřichovice Jetřichovice Jetřichovice

Foto: Martin Zíka

ZAVŘÍT PLÁNOVAČ VÝLETŮ