RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONECH ČESKÉ ŠVÝCARSKO A ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

NAPLÁNUJTE SI PĚKNÝ VÝLET PŘI POBYTU U NÁS:

Tiské stěny

Tiské stěny a Sněžník

CO JE TU ZAJÍMAVÉHO:

Horská obec Tisá je proslulým horolezeckým střediskem, kam přijíždějí vyznavači sportovního lezení na pískovcích z celé Střední Evropy. Nad obcí se majestátně tyčí hradba skal, za kterou se ukrývá nejkrásnější skalní město v regionu, rozdělené na dvě části - Velké a Malé Tiské stěny. Vrcholky skal s úchvatnými vyhlídkami na České Středohoří se tyčí do výše 70 metrů. Vstup do skalního areálu je na dvou místech a je zpoplatněn (na pokladnách lze zakoupit občerstvení i suvenýry).

Tiské stěny vznikly zvětráváním pískovců vytvořených asi před 100 miliony let v období druhohor. Půbobením klimatických vlivů (vítr, voda a teplotní rozdíly) se zde postupem času vytvořily skalní věže, průchody, okna, hodiny a mnohé další útvary často připomínající nějaký výjev či zvíře. Mezi skalami vede naučná stezka pro turisty upravená chodníky a schodišti. Je to velmi fotogenické místo (k návštěvě si vyberte den s dobrou viditelností). U jednoho z výchozích bodů se nachází stylová turistická restaurace.

POPIS TRASY:

Tiskými stěnami můžete procházet po naučné stezce nebo po červeně značené turistické trase. Na projití této přírodní památky si vyčleňte nejméně půlden, chceteli si opravdu užít krásy tohoto místa. Výlet doporučujeme začít v Tisé, projít skalním městem a dále pokračovat po červené trase přes skalnaté údolní obce Ostrov a dále na Vysoký Sněžník, kde se nachází nejvýše položená kamenná rozhledna v regionu (723 m.n.m.). Od rozhledny můžete sejít po zelené trase (krásné výhledy) do obce Sněžník. Jste-li zdatní turisté, můžete se po červené trase vydat až do centra města Děčín.

VZDÁLENOSTI:

Naučný okruh Tiskými stěnami3 km
Tisá - Ostrov (červená trasa)4 km
Tisá - Ostrov - Vysoký Sněžník (rozhledna) - Sněžník (obec)12 km
Vysoký Sněžník (rozhledna) - Pastýřská stěna (ZOO) - Děčín (Tyršův most)11 km

UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ:

Mapu zvětšíte kliknutím na odkaz.

Tiské stěny Tiské stěny Tiské stěny Tiské stěny Vysoký Sněžník

Foto: Martin Zíka

ZAVŘÍT PLÁNOVAČ VÝLETŮ