RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONECH ČESKÉ ŠVÝCARSKO A ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ

NAPLÁNUJTE SI PĚKNÝ VÝLET PŘI POBYTU U NÁS:

rozhledna Sokolí vrch

Slunečná brána a Sokolí vrch

CO JE TU ZAJÍMAVÉHO:

V okolí Staré Olešky můžete obdivovat místní lidovou architekturu, která je charakteristická podstávkovými a hrázděnými domy. Nicméně nejzajímavější jsou zde turistické atrakce vytvořené samotnou přírodou. Je to jednak skalní okno Slunečná brána a dále Růžová vyhlídka nad hlubokým kaňonem řeky Labe, který byl vyhlášen národní přírodní rezervací. Na trase je též Stoličná hora v vyhlídkou Kvádrberg, ze které budete mít téměř celé město Děčín jako na dlani. Pod vyhlídkou se nachází volně přístupné arboretum s naučnou stezkou.

Na Sokolím vrchu (501 m.n.m.) stojí nejmladší rozhledna Děčínska (otevřeno 2004). Za pěkného počasí poskytuje výhledy na Děčínskou vrchovinu se stolovou horou Vysoký Sněžník a zejména pak na vzdálené vrcholky Lužických hor, Krušných hor a východní části Českého Středohoří.

POPIS TRASY:

Tento výlet začíná (a může i končit) přímo v našem pensionu na Staré Olešce. Záleží na tom, jakou trasu si zvolíte - podle toho, co chcete vidět a jak zdatní jste turisté. Trasu lze absolvovat pěšky nebo na horském či trekovém kole. Z Olešky se vydáme po modré trase směrem k Bynovci, na rozcestí u Bynoveckého vrchu se napojíme na zelenou značku, která vede přes Bynovec na Slunečnou bránu a dále na Děčín. Pokud chcete na Růžovou vyhlídku, je třeba se od Slunečné brány vrátit zpět cca 1 km na rozcestí a k Děčínu se vydat po červené trase. Tato vás zavede na Stoličnou horu (vyhlídka na Děčín). Pod vyhlídkou se napojíte opět na zelenou trasu vedoucí na Sokolí vrch a do Huntířova. Odtud sejdete z kopce po silnici na Olešku až k našemu pensionu.

VZDÁLENOSTI:

Stará Oleška - Slunečná brána (a zpět)20 km
Stará Oleška - Slunečná brána - Růžová vyhlídka (kaňon Labe) - Kvádrberg - Děčín18km
Stará Oleška - Slunečná brána - Kvádrberg - Děčín (Folknáře) - Sokolí vrch (rozhledna) - Huntířov - Stará Oleška24 km
Stará Oleška - Huntířov - Sokolí vrch (a zpět)13 km

UMÍSTĚNÍ NA MAPĚ:

Mapu zvětšíte kliknutím na odkaz.

Podstávkový dům Slunečná brána Slunečná brána Růžová vyhlídka Sokolí vrch

Foto: Martin Zíka

ZAVŘÍT PLÁNOVAČ VÝLETŮ