RODINNÝ PENZION S RESTAURACÍ A MINIKEMPEM PRO REKREACI A TURISTIKU
V REGIONU ČESKÉHO ŠVÝCARSKA A ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ

penzion Rosalka Stará Oleška

Turistické zajímavosti v okolí pensionu Rosalka

Přeprava Rosalka

NA VÝLET BEZ STAROSTÍ

Pro hosty pensionu Rosalka je připraven kompletní servis, včetně dopravy osobní dodávkou. Dovezeme Vás nejen na letiště a zpět, ale také na výlety po blízkém i vzdálenějším okolí. Během pobytu v našem regionu si tak můžete dopřávat komfort včetně gurmánských zážitků spojených s konzumací alkoholických nápojů. Doporučujeme například výlety spojené s návštěvou místních minipivovarů, kterých máme poblíž pět (Cvikov, Varnsdorf, Krásná Lípa, Česká Kamenice a Děčín). Díky naší vlastní dopravě Vás můžeme zavézt i do zajímavých míst, kam nejezdí veřejná doprava. Případný zajem o zajištění přepravy osob a bagáže prosím sdělte na recepci.

Naplánujte si výlet na nejhezčí místa v našem okolí:

PLÁNOVAČ VÝLETŮ

Zámek Děčín

Obec Stará Oleška se nachází v malebné krajině na rozhraní tří oblastí - Labské pískovce, České Středohoří a Lužické hory. Každý z těchto regionů nabízí jiný charakter a množství turisticky zajímavých míst. V okruhu do 50 km od pensionu ROSALKA můžete navštívit řadu přírodních unikátů, historických památek, architektonických zajímavostí nebo i sportovní volnočasové areály. Nedalekým kulturním centrem je padesátitisícové město Děčín. Najdete zde ZOO, akvapark, divadlo, kino, muzeum a zejména nově rekonstruovaný zámek. Během turistické sezóny se v okolních obcích pořádá množství kulturních akcí. Hosté pensionu ROSALKA disponující automobilem se též mohou vydat do nedalekého Saska, které rovněž překypuje zajímavými atrakcemi.

Národní park České Švýcarsko

Pension ROSALKA se nachází v těsné blízkosti Národního parku České Švýcarsko, který přitahuje milovníky lesů, skal a nedotčené přírody. Světoznámým přírodním unikátem je skalní most Pravčická brána, oblíbenou atrakcí je plavba na lodičkách v soutěskách v okolí Hřenska a Hinterhermsdorfu. Příroda národního parku je přístupná po značených turistických stezkách a cyklotrasách. V Saské části labských pískovců se nachází též řada míst, která určitě stojí za návštěvu. Je to zejména pevnost Königstein, stolová hora Grosser Zchirnstein, skalní most Bastei či lázeňské městečko Bad Schandau, které je vstupní branou do Křinického údolí. K návštěvě doporučujeme také Dům Českého Švýcarska v Krásné Lípě, kde je velmi pěkná interaktivní expozice a množství informačních materiálů o naší oblasti.

Kaňon řeky Labe u obce Dolní Žleb

Vyznavači sportovních zážitků ubytovaní v pensionu ROSALKA si určitě přijdou na své. Okolní region je přímo protkán cyklotrasami různé náročnosti, je možno objednat jízdu raftem v labském kaňonu nebo vyjížďku v koňském sedle. Skalní oblasti kolem Děčína jako je Tisá, Rájec, Ostrov, Sněžník nebo labský kaňon jsou velkým lákadlem pro lezce. Z adrenalinových parků můžeme doporučit například areál na Jedlové, kde se nachází lanové centrum, lezecká stěna, obří houpačka. Je zde možno zapůjčit koloběžku nebo káru pro divoké sjezdy. Milovníci downhillu jistě ocení vlek, který funguje každý víkend od 12 do 16 hodin. Naší oblastí prochází labská cyklostezka a také dálková turistická trasa E3.

Přírodní pláž u rybníku Stará Oleška

Pokud nemáte v úmyslu trávit svou dovolenou sportovně, můžete si užít příjemný individuální relaxační program. V okolí pensionu Rosalka lze podnikat nenáročné procházky po místních značených stezkách i neznačených lesních pěšinách. V letních dnech láká k odpočinku a slunění veřejná přírodní pláž u rybníku Stará Oleška. Po romantické projížďce na lodičkách můžete posedět v místních hospůdkách nebo uspořádat grilování či společenskou party přímo v našem pensionu. Svá místečka zde najdou i milovníci rybaření a houbaření.

Turisté procházejí Děčínsko

V pensionu ROSALKA najdete perfektní zázemí pro své výpravy za poznáním. Rádi Vám poradíme, kam vyrazit na odpoledne či na celý den. Po návratu můžete relaxovat v našem restaurantu či ve svém apartmánu. K dispozici je též pračka se sušičkou, je-li je třeba dát se po náročnější akci „dohromady". A když počasí nepřeje výletům do přírody, je možno navštívit historické zámky Děčín či Benešov nad Ploučnicí, městečko Česká Kamenice, akvapark v Děčíně nebo v Bad Schandau... Jisté je, že u nás se nudit nebudete.

Zde prozkoumejte možnosti, které se vám nabízejí v okolí pensionu Rosalka:

KATALOG TURISTICKÝCH ZAJÍMAVOSTÍ

Chcete si zkrátit dlouhou chvíli návštěvou zajímavé akce v našem regionu?

AKTUÁLNÍ POZVÁNKY
V NAŠEM REGIONU

Máte rádi organizované turistické akce? Najděte si takovou podle svého gusta:

NABÍDKA TURISTICKÝCH AKCÍ
V NAŠEM REGIONU

Doporučujeme ke shlédnutí:

VIRTUÁLNÍ
ČESKOKAMENICKO